סקייפ 3.6 - Skype 3.6 

 

 

הינה תוכנת השיחות הקוליות הפופולארית ברשת. החידושים הבולטים: תמיכה בשיחות וידאו, ממשק משופר התומך בטאבים (לשוניות), תמיכה ב-Skypecasts (שיחות ועידה מבוקרות, שמזכירות פודקאסט קבוצתי בשידור חי), חדרי צ`ט בסגנון IRC ושיחות חינם בקליק לחברות התומכות בכך. כמו כן ניתן, כמו בגרסאות הקודמות, לנהל שיחת וידאו, שיחה קולית או שיחת טקסט.

 

להורדה לחץ כאן

 

 

 מה זה סקייפ / Skype ?

סקייפ (באנגלית: Skype) היא תוכנת טלפוניה ( Voice Over IP) מסוג "קצה לקצה" (Peer to peer). התוכנה נכתבה על ידי ניקלס זנסטרום וג'נוס פריס, יוצרי קאזה. הרשת נתמכת על ידי משתמשי התוכנה. משתמשי סקייפ יכולים לנהל ביניהם שיחות בחינם, להתקשר למספרי טלפון רגילים עבור תשלום (SkypeOut), לקבל שיחות ממספרי טלפון רגילים (SkypeIn) ולקבל הודעות דואר קולי. התוכנה הורדה למעלה מ-500 מיליון פעמים.[1] והיו לה (נכון לסוף יוני 2007) 220 מיליון מנויים פעילים.

ב-12 בספטמבר 2005 רכשה חברת eBay את סקייפ תמורת 2.6 מיליארד דולר. באוקטובר 2007, כשנתיים לאחר הרכישה, חברת eBay הודתה כי התוכנה לא עמדה בציפיות ולא הניבה את הרווחים הנדרשים והודיע על הפחתה של 1.4 מיליארד דולר. המנכ"ל זנסטרום הודיע על פרישתו [2].

 

אפשרויות

השרות הבסיסי של התוכנה הוא שיחות קוליות והתכתבות טקסטואלית בצ'אט ממחשב למחשב בחינם. התוכנה תומכת בוועידות טקסט של עד 5 משתמשים. ניתן להעביר את רשימת אנשי הקשר למשתמש אחר, או לייבא אנשי קשר מרשימות פנימיות במחשב כמו רשימת אנשי הקשר של תוכנות דואר אלקטרוני שונות.

 

SkypeOut

שירות SkypeOut מאפשר למשתמשי Skype לחייג לטלפונים רגילים. השיחות (כולל מיסים) עולות 0.222 אירו לדקה לארצות רבות (כולל ארצות הברית, קנדה, צ'ילה, מערב אירופה, אוסטרליה וניו זילנד). ניתן לחייג גם לטלפונים סלולריים, אך הדבר יקר יותר.

 

SkypeIn

שירות SkypeIn מאפשר למשתמשי Skype לקבל שיחות המחויגות מטלפונים רגילים. גרסת הבטא של השירות הושקה ב 10 במרץ 2005. ניתן להרשם לשירות רק בממלכה המאוחדת (בריטניה), ארצות הברית, צרפת, הונג קונג, דנמרק, פינלנד, נורבגיה ובשבדיה. עלות השרות היא 30 אירו לשנה או 10 אירו לשלושה חודשים.

 

SkypePro

SkypePro הושקה בתחילת שנת 2007 במספר קטן של מדינות בעולם והיא כעת אפשרית במספר רב של מדינות ובהן ישראל. SkypePro היא תוכנית שבאמצעות תשלום קבוע של 2 יורו לחודש מקבלים מספר הטבות לדוגמה שיחות ללא הגבלה לטלפונים קוויים מקומיים,תא קולי בחינם,והנחות במספר מוצרים של סקייפ כמו למשל על מספר SkypeIn.

 

דואר קולי

אפשרות הדואר הקולי הושקה גם היא ב-10 במרץ 2005. שירות הדואר הקולי מאפשר גם הוא למתקשרים להשאיר הודעות דואר למשתמשי סקייפ אשר אינם מחוברים או בעת שיחה. גם שירות זה מבוסס על הרשמה אך הוא זול בהרבה מאשר SkypeIn.

 

אפשרויות אחרות

גרסה 1.2 לחלונות הושקה ב-23 במרץ 2005. התכונה המשמעותית ביותר שלה היא אחסון של אנשי הקשר של המשתמש בשרת, כך שהוא יוכל לגשת מכל מקום לתוכנה, ללא קשר למחשב (בגרסאות קדומות יותר אנשי הקשר אוכסנו במחשב המקומי).

כעת, קיימות גרסאות לחלונות, למקינטוש (OS X), גנו/לינוקס ול-מחשב כף יד.

 

תמיכה בוידאו

אפשרות התמיכה בוידאו הושקה ב-5 בינואר 2006. שירות הווידאו פותר את הבעיה שעד כה נאלצו המשתמשים לנהל שיחות וידאו בתוכנה רק באמצעות תוספים מצד שלישי, שלא נתמכו רשמית על ידי החברה.
הגרסה החדשה מציגה גם חלונית חיפוש משופרת , שמיועדת לחיפוש אנשי קשר או מספרים ואיחזורם מרשימת אנשי הקשר של המשתמש; כמו כן יותקן סרגל כלים שיבצע את אותן הפעולות בתוכנת ניהול הזמן והדואר האלקטרוני אאוטלוק של מיקרוסופט, השדרוג מאפשר גם התאמה אישית של התוכנה, באמצעות רינגטונים אישיים ושילוב אייקונים מיוחדים, שיספקו לאנשי הקשר מידע אודות מצב הרוח של המשתמש.

 

תמיכה ב-SMS

אחד האפשרויות החדשות שנוספו בגרסה 2.5.0.72 היא היכולת לשלוח הודעות sms למספרים סלולריים (כמו בתוכנות אחרות כגון Messenger, ICQ ועוד).

 

טכנולוגיה

לכל משתמש Skype חייבת להיות תוכנת סקייפ רצה על המחשב. תוכנה זו היא חינמית וניתנת להורדה מאתר החברה. הקוד והפרוטוקול של Skype הינם סגורים. ההבדל המרכזי בין Skype לבין תוכנות VoIP אחרות הוא שהיא פועלת במבנה של עמית לעמית (p2p) ולא בצורה של לקוח-שרת.

ספריית המשתמש של הסקייפ מבוזרת ומופצת בין הקשרים ברשת, כלומר שהרשת יכולה לגדול בקלות להיקפים גדולים בלי תשתית מרכזית מסובכת ומרוכזת. Skype גם מסוגלת לנתב שיחות דרך משתמשים אחרים, דבר המאפשר לה לחצות חומות אש- לא כמו רוב תוכנות השיחות ברשת (VoIP). בעיקר אלו המבוססות על פרוטוקול SIP. הבחירה של המשתמשים שינתבו את השיחה היא אוטומטית לגמרי.

 

אבטחה

הצפנה של 256 ביט מצפינה כל שיחת סקייפ - קולית או שיחת טקסט. סקייפ משתמשת ב-1536 עד-2048 ביט RSA כדי לתווך בין מפתחות AES סימטריים. כאשר המשתמשים נכנסים לתוכנה, השרת מאשר את המפתחות הפומביים שלהם.

 

בעיות אבטחה

Skype יודעת לפתוח מספר פורטים במחשב של המשתמש ובצורה ישירה לגרום לכך שחומת האש של חלונות תאשר לה לפעול (ראו: API). יכולת זו תומכת בתכונות שעלולות לאפשר לוירוס לחדור לתוכנה. הוירוס עלול לגרום לאי נוחות לאנשי הקשר של המשתמש, או, אם המשתמש שתוכנתו נגועה בווירוס מנוי לשירות SkypeOut אף לאפשר הטרדה של מספרי טלפון רגילים.

לא כמו בהודעות מידיות או בדואר אלקטרוני, סקייפ מאפשר לבצע פעולות של לקוח-שרת, כך שאין שומרים, דבר המאפשר התפתחות של וירוסים רבי משתמשים המנצלים חולשות קטנות בקוד תוך דקות מעטות.

חולשה אחרת מגיעה מטבען של תוכנות עמית לעמית (P2P)- עמוד השדרה של הקשרים מגיע ממחשבים אשר מחוברים הכי הרבה והכי לא מאובטחים. בכל זמן נתון יש אלפי מחשבים כאלו. תוקף יסודי יכול לבנות רשימה של המחשבים הללו על ידי שיגור התקפת ddos כנגדם, דבר העלול להפיל את כל הרשת. הרשת תטען שהיא בסידור-עצמי על ידי Skype וה-ddos לא תצליח לעבוד כאשר המחשבים החדשים יקחו את מקומם של הישנים שהותקפו.

 

ההגייה של סקייפ

משתמשים דוברי עברית, נוטים לחשוב כי יש לומר סקייפי ולא סקייפ. לפי המידע שמופיע בדף השאלות הנפוצות של החברה, יש לומר סקייפ (מתחרז עם type), וזו הצורה הנכונה לביטוי המלה.


 

דני הוליווד  I  קאזה  I  ארץ נהדרת   I  רמזור  I  ערוצי טלוויזיה בשידור חי  I  טקסס הולדם פוקר  I  חשופים I ספרי ילדים

 כל הזכויות שמורות לאתר טיפסי © 2005 - 2012 , בפורטל טיפסי אפשר למצוא: אימיול להורדה , קאזה להורדה , שידור חי ערוץ 2 , שידור ישיר ערוץ 10 , שידורי ספורט , ארץ נהדרת , דני הוליווד , ערוץ 1 חיי , משחקים אונליין , הורדת תוכנות , מצלמות און ליין , שידורים אונליין , שידורים חיים , ערוץ 5 , אי סי קיו לפלאפון , מסנג'ר לסלולרי, מאגר ערוצי טלוויזיה בשידור ישיר , ערוצים למבוגרים , מצלמות און ליין , סרטים לצפייה ישירה , שידור ישיר , שידור חי של אירועים חשובים ועוד. במקרה של בעיה ניתן ליצור קשר כאן
אימון כושר אישי ערוץ 2 שידור חי סרטי סקס סקס ישראלי אתר שובבות אתר רטובות

eXTReMe Tracker